چگونه در خواب هم از اینستاگرام پول در بیاوریم و بدون داشتن سایت فروشگاه آنلاین داشته باشیم و کاری کنیم که مشتریانمان در اینستاگرام از ما خرید کنند؟

یکی از رویاهایی که خیلی از افراد دارند کسب درآمد یا پول درآوردن در خواب است که با خلاقیت و ابزار و دانش دیجیتال مارکتینگ(digital marketing) افراد زیادی در چند سال اخیر در سراسر دنیا درآمدهای قابل توجهی کسب کردند. همین تفکر باعث شد تا خیلی از افراد در دنیای امروز با صرف هزینه‌های بسیار زیاد شروع به راه‌اندازی سایت برای کسب وکارخود نمایند و به اشتباه در دام این تفکر بیافتند که داشتن یک سایت به تنهایی تضمینی برای کسب درآمدهای نجومی است. اما با ورود اینستاگرام به دنیای کسب و کار معادلات دیجیتال مارکتینگ به طرز شگفت انگیزی تغییر کرد.

اگر یک صفحه‌ی‌ پربازدید اینستاگرام دارید یا هنوز روی صفحه‌ی اینستاگرامتان تمرکز نکرده‌اید باید بگوییم، اینستاگرام جایی است که به شما کمک خواهد کرد که در خواب هم پول دربیاورید( البته با ایده‌ای ما که می‌خواهیم به شما بدهیم). (توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید روی صفحه‌ی اینستاگرامتان وقت بیشتری بگذارید ایده‌ی ما در ازای افزایش فالوئر در اینستاگرام را نیز بخوانید)

احتمالا خودتان دلیل تاکید ما بر استفاده از اینستاگرام را به خوبی می‌دانید، اما جهت یادآوری باید بگوییم که این روزها تاثیر یک صفحه‌ی پربازید در اینستاگرام برکسب و کار شما فوق العاده خواهد بود، چرا که بسیاری از مردم حتی به جای جستجو در گوگل، برای خرید، محصولاتی که به آن نیاز دارند را در اینستاگرام جستجو می‌کنند و این پلتفرم برای اکثر مردم در دسترس تر از سایر راهکارها است.

اما این که محصول خود را در قالب پستی در اینستاگرام جهت فروش به دیگران معرفی نمایید مشکلاتی برایتان خواهد داشت. هدف این است که هرمحصولی را که مشتری شما در پست‌هایتان دید در لحظه بتواند به راحت‌ترین شکل آن را خریداری نماید و به واسطه‌ی امکاناتی که به مخاطبانتان می‌دهید، شانس فروش محصولتان به بیشترین حد برسد، چرا که خیلی از افراد بعد از دیدن پست هایتان و پسندیدن محصول مورد نظرشان در صفحه‌ی شما، خرید را به بعد موکول می‌کنند تا بعدا سر فرصت از سایت شما یا راهکاری که جهت خرید پیش رویشان گذاشته‌اید خرید کنند و یا مثلا در دایرکت پیام می‌دهند و شما اگر چندساعت دیرتر پاسخ دهید، ممکن است آن‌ها خرید خود را از جای دیگری انجام داده باشند، و یا از خرید خود به هردلیلی صرف نظر کرده باشند.

تمام این مسائل روی هم رفته این سوال را در ذهن ما ایجاد کرد که چطور می‌توان از پتانسیل اینستاگرام نهایت بهره را برد و حتی در خواب هم مانند یک فروشگاه اینترنتی از آن کسب درآمد نمود، به طوریکه صبح که از خواب بیدار می‌شویم ببینیم افراد زیادی از ما خرید کرده‌اند، آدرس خود را در سیستم ثبت کرده‌اند و هزینه را پرداخت کرده اند و ما تنها باید محصولات را برای آن‌ها ارسال نماییم.

و اما ایده‌ی ما برای شما:

فرض کنید محصول خود را در صفحه‌ی اینستاگرام خود پست کنید و خیلی مختصر توضیحات خود را در ازای آن محصول در کپشن بنویسید. سپس بنویسید برای خرید این محصول کد زیر را بگیرید.

*6655*1#

و این کد دستوری، کدی باشد که شما به محصول مورد نظر تخصیص داده‌اید.

اگر مشتری قصد خرید داشته باشد، می‌تواند با گذراندن مراحل زیر خرید خود راتکمیل نماید:

مرحله1

مرحله2

مرحله3

مرحله4

مرحله5

مرحله6

مرحله7

با خرید پنل مدیریتی کدهای USSD می‌توانید به راحتی و به هرشکلی که مایل بودید منوی کد USSD خود را بچینید و ویرایش نمایید. این منو تنها ایده‌ی ما و برای نمایش منظورمان به شما بود.

صفحه ی مدیریتی کد USSD

حتی اگر سایت هم داشته باشید این روش کمک شایانی به فروشتان خواهد کرد چرا که مشتری خیلی راحت‌تر می‌تواند خرید خود را انجام دهد. به علاوه این کدها(کدهای USSD) خدماتی به شما می‌دهد که کسب‌و کارتان را متحول خواهد کرد، مثل:

  • مشتریانتان بدون داشتن اینترنت با سامانه(فروشگاه) شما در ارتباط خواهند بود
  • امکان ثبت انتقادات و پیشنهادات داشته باشند
  • قرعه‌کشی
  • ثبت موقعیت مکانی و مشخصات مشتریان
  • مشتریان می‌توانند با هرکارت بانکی خود در هر ساعتی از شبانه‌روز تا سقف 50میلیون تومان از شما خرید کنند
  • امکان‌نظرسنجی‌
  • امکان ایجاد سامانه‌ی نوبت‌دهی

اما اتفاقی که می‌افتد آن است که بواسطه‌ی استفاده‌ی مشتریانتان از این سامانه شما قادر خواهید بود که شماره‌ی تلفن همراه آن‌ها را در پنل مدیریتی خود داشته باشید و بتوانید محصولات و تخفیف‌های جدید خود را برای آن‌ها از طریق ارسال پیامک نمایید.

یا بواسطه‌ی سامانه‌ی نظرسنجی این محصول می‌توانید ارتباط موثری با مشتریان بالفعل و بالقوه‌ی خود داشته‌باشید.( به شما توصیه می‌کنیم که مقاله‌ی CRM را مطالعه نمایید.)

چرا این روش از داشتن یک وبسایت فروشگاهی تاثیر بیشتری بر کسب و کار شما خواهد گذاشت؟

اولین مورد هزینه‌ی راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی است. برای راه‌اندازی یک وبسایت باید هزینه‌های خیلی زیادی پرداخت کنید، اما مشکل این است که حتی پس از صرف هزینه‌های خیلی زیاد هم ممکن است به نتیجه‌ی مدنظرتان نرسید، چرا که ممکن است پس از پیاده‌سازی آن چیزی که تصور می‌کردید را تحویل نگیرید و مجددا مجبور شوید برای تغییرات هزینه کنید. مورد بعدی آن است که حتی اگر فروشگاه شما همان چیزی شود که می‌خواستید، همچنان باید هزینه‌ی زیادی برای سئو (SEO) سایت خود در نظر بگیرید. فرض کنید مثلا کار شما فروش جنس A است . پیش از آن‌که ادامه‌ی این مطلب را بخوانید در گوگل سرچ کنید “خرید محصول A”. احتمالا سایت‌های زیادی را خواهید یافت که این محصول را می‌فروشند و اگرشماهم یک سایت داشتید باید برای فروش محصول خود باید با این سایت‌ها رقابت سختی می‌کردید تا بتوانید اعتماد مشتریان را جلب نمایید. یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رقابت در این زمینه SEO سایت شما خواهد بود. چرا که با سرمایه گذاری بر روی SEO صفحه‌ی شما در صدر صفحات گوگل نمایش داده‌خواهد شد. اما مشکل آن است برای آن که بتوانید رقابت کنید دائما باید روی SEO خود کار کنید و این می‌تواند یک هزینه‌ی سنگین برای شما باشد. مشکلات وهزینه‌های نگهداری و تغییرات جدید در وبسایت نیز موارد دیگری هستند که باید در نظر گرفت.

لیست قیمت کدهای USSD

مشاوره و خرید کد USSD

ما در T-shaped چند مهندس IT هستیم، که به واسطه‌ی دانش و تجربه‌ای که از راهکارها و ایده‌های نوین در دنیای IT و نقش آن‌ها در کسب درآمدهای نجومی در دنیای امروز داریم، متناسب با کسب و کارتان به شما ایده‌هایی در جهت دیجیتال مارکتینگ، صرفه‌جویی در هزینه‌ها،افزایش درآمد به شیوه‌ای قابل توجه و ایجاد جریان‌های درآمدی جدید با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات در کسب و کارتان را ارائه خواهیم داد. برای آن که ایده‌های ما رابه صورت اختصاصی متناسب با کسب و کارتان بشنوید، می‌توانید از مشاوره‌ با ما بهره‌مند شوید. جهت دریافت وقت مشاوره‌ از طریق لینک زیر اقدام نمایید.